Focení v přirozeném světle přírody a města

Focení venku v přírodě je moje největší záliba. Ráda objevuji nová místa a představuji si, jaký typ fotky by mohl na určitém místě vzniknout. Ten pocit, kdy vznikne výsledná fotografie přesně tak jako byl obraz v mé hlavě mě strašně naplňuje. Fotím ale pouze proto v Přelouči a mnou vytipovaných místech v okolí, abych věděla, co mohu od daného místa čekat. (Jak se tam točí slunce, kdy a kde bude východ nebo západ, jaké tam jsou změny v květenství keřů apod...).

Moc ráda nafotím venku i Vás. Je pro mě ale důležité vědět, jaký typ fotky se Vám líbí. Líbí se Vám fotky z lesa, vody, květinové fotografie? Máte rádi kontrastnější fotky, kde se potkává více barev nebo preferujete fotografie barevně laděné tón v tónu? To vše je potřeba si říci, než vybereme vhodné místo na venkovní focení. Během naší komunikace se snažím hlavně poznat, jaké místo by nejlíp sedělo Vám konkrétně. Je-li pro vás vhodnější upravený zámecký park nebo divočejší les. Pozadí a okolí zachycené na fotce, je pro výsledné vyznění fotky stěžejní. Místa se také samozřejmě snažím obměňovat aby neměli všichni zákazníci ty samé fotky.

Na konkrétním místě se domluvíme společně až pár dní před termínem smluveného focení. Příroda je tak strašně proměnlivá, že to co bylo zajímavé v sobotu už tak nemusí být o týden později. 

                       Pokud tak jako já milujete tak trochu naaranžované fotky s květinami a různými dekoracemi, je potřeba si to říct předem. Seženu nebo zapůjčím dekorace, které mám nebo třeba i vyrobím květinové aranžmá, věnečky, ozdobím fotoscénu. Na takové typy fotek je ale potřeba určitá příprava a nevzniknou hned a teď na místě.

Nejlepší fotky vznikají při vzájemné spolupráci a já se na tu naši moc těším :)