Jak to u mě chodí

Obchodní podmínky (platné od 1.6.2019)

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

Objednáním se na focení automaticky potvrzujete přijetí těchto podmínek a jejich srozumění s nimi, stejně tak s mým fotografickým stylem, jehož ukázku můžete vidět zde nebo na mých FB stránkách.

1. Rezervace termínu:

Pokud si chcete rezervovat termín focení, kontaktujte mě prosím cca měsíc a půl předem, abychom našli vhodný termín (nejlépe sms 602 106 663 nebo zprávou na fb) Na telefonu moc často nebývám a většinou už vůbec ne u diáře. Ve volné chvíli a s diářem při ruce vás ráda kontaktuji a domluvíme se :)

Objednání termínu je závazné.Pokud potřebujete termín zrušit, omluvte se prosím alespoň týden předem (telefonicky, sms, zprávou na fb). Ráda Vám nabídnu nový termín. V případě špatného počasí, se lze domluvit na přeložení exterierového focení na nejbližší možný termín.

POZOR NOVĚ REZERVAČNÍ POPLATEK!

Bohužel jsem nucena přistoupit ke kroku, kterému jsem se dlouho bránila a to, vybírání záloh na termín focení.

Mrzí mě to, ale jelikož mi často klienti focení ruší třeba i v den focení (z důvodů nijak důležitých ani nutných), musím se proto takto zařídit.

Termíny jsou omezené, a proto nebudu blokovat termín někomu, kdo nemá v plánu nakonec přijít.

Pokud si tedy chcete rezervovat termín focení...

1, Po naší domluvě již konkrétního termínu Vás poprosím o rezervační poplatek 500,- na účet 35-4934870227/0100 do zprávy pro příjemce uveďte Vaše jméno a termín focení, ať si mohu platbu řádně spárovat. 

2, Rezervační poplatek Vám bude samozřejmě z celkové částky focení odečten.

3, Termín máte tedy pevně rezervován, až se připíše Vaše platba na účet.

4, Pokud se nebudete moci z nějakého důvodu na focení dostavit a omluvíte se předem a objednáte se do 1 měsíce na nový termín, rezervační poplatek bude samozřejmě stále odečten z ceny focení.

5, Pokud termín focení zrušíte a do 1měsíce se znovu neobjednáte, rezervační poplatek Vám nebude navrácen zpět.

6, Pokud bude muset být focení zrušeno kvůli špatnému počasí apod...samozřejmě Vám bude nabídnut nový termín focení, rezervační poplatek nepropadá! Předem Všem děkuji za pochopení 😊

2. Délka focení: 

Doba focení je individuální a liší se nejen dle výběru balíčku focení, ale také podle Vašich požadavků, nápadů a míry našeho povídání :D Každý balíček je popsán v sekci ceník. Tam je uvedená i předpokládaná doba fotografování. 

3. Místo focení:

Venkovní focení fotím v Přelouči a mnou vytipovaných místech v okolí. Na konkrétním místě se samozřejmě společně domluvíme pár dní před termínem smluveného focení. Po domluvě s vámi se také snažím poznat, jaké místo by vám nejlíp sedělo. Je-li pro vás vhodnější upravený zámecký park nebo divočejší les.  Sleduju také proměny přírody, takže záleží na ročním období a také čase smluveného focení. Místa se snažím obměňovat aby neměli všichni zákazníci ty samé fotky.

        S malými dětmi doporučuji fotit raději venku. Venku je to pro děti přirozenější a já si mohu dovolit fotit je kdekoliv a ne pouze ve světle v ateliéru, kde bývá těžší je udržet na jednom místě.Venku si děti krásně doběhnu nebo navedu, kam potřebuji. To v ateliéru nejde.

Větší skupiny (cca 5 a více osob) je nutné také fotografovat venku, protože současný prostor ateliéru není tak velký a tedy správně přizpůsoben Vaším možným nápadům a požadavkům.

Můj ateliér sídlí v Přelouči-adresu vám individuálně zašlu během domluvy.

4. Co s sebou a na sebe:

Výběr oblečení a doplňků s Vámi ráda předem individuálně proberu. Nejhezčí fotografie vznikají, pokud předem vím, co si přinesete. Můžete mi oblečení vyfotit a já podle toho nachystám ateliér a vyberu vhodná plátna nebo místa venku. Po domluvě Vám mohu  nějaké oblečení, doplňky, případně rekvizity zapůjčit. 

Vyhněte se prosím oblečení s výraznými vzory, nápisy a potisky. Pokud se fotíte v páru nebo jako rodina, je vhodné se barevně a stylově sladit. Podle mě nejlépe fungují přírodní barvy, nekřiklavé barvy a džínovina :).

Na větší focení doporučuji si vzít alespoň 2-3 varianty oblečení, ať máte fotografie variabilnější. Pro (ženy) holčičky je dobré vzít s sebou čelenku, gumičky, hřeben, abyste mohli případně přečesat vlasy.

Pokud máte zájem o focení ve vodě, nezapomeňte s sebou ručník a věci na převlečení :)

Na těhotenské focení doporučuji vzít s sebou foto z ultrazvuku, botičky na miminko, případně pár kousků (3-5) různého oblečení pro miminko. Pokud si maminky budou chtít půjčit moje šaty na focení, je nutné vzít s sebou černé a bílé spodní prádlo, aby se barevně hodilo po šaty, které jsou mnohdy lehce průsvitné nebo krajkové.

Pokud se chcete v ateliéru fotit v obuvi, musíte mít s sebou čistou obuv na přezutí. Není možné chodit po foto plátnech v obuvi ve které jste přišli!!!

Na focení v přírodě je vhodné si vzít na sebe adekvátní obuv, protože často se fotí v poli, vysoké trávě, lese apod...tam by se například v lodičkách špatně chodilo. Pokud nemáte rádi sezení nebo ležení v trávě, vemte s sebou jednobarevnou deku v přírodních tónech. Deka je i pěkný prvek na fotkách. Rodinné a párové fotky na dece vypadají moc hezky.

5. Jak se upravit:

Pokud Vám jde o tak trochu umělecké nebo sexy fotografie, rozhodně bych doporučila objednat k focení také služby vizážistky. Pokud budete chtít, abych Vám vizážistku zařídila, dejte mi prosím vědět už při objednání termínu focení, budeme hledat společný termín i s ní.  Nabídku a ceník vizážistky Vám ráda zašlu. 

Balíček glamour již službu vizážistky zahrnuje. 

Pokud vizážistku na focení nepotřebujete, dbejte prosím na to, ať máte dobarvené a UMYTÉ vlasy. Při líčení můžete klidně trochu přidat, protože foťák make up trochu potlačí. Použijte i pudr, ať se nelesknete.

Spodní prádlo z hygienických důvodů nepůjčuji. Doneste si tedy svoje. K tomuto stylu také hezky vypadají džíny, jednobarevné košile, tuniky, body, džínová bundička, černá kožená bundička. Určitě je vhodné mít s sebou klasiku- bílé a černé prádlo, které se Vám bude hodit i pod šaty, které Vám mohu zapůjčit.

Pokud máte ráda šperky, tak je rozhodně přibalte -fotografii vždy ozvláštní :)

Velmi vhodné je upravit si ruce a nehty (i mužům), často fotím také ruce. !!!

POZOR! V post procesu nebudu upravovat nedobarvené vlasy, neostříhané nehty, oloupané nehty, dětská tetování apod...

6. Platba:

Uvedené ceny jsou u digitálních fotografií. Cena nezahrnuje tištěné fotografie (pokud není v nabídce uvedeno jinak). 

Focení je splatné ihned po fotografování.

250,- za znovu udělání a zaslání náhledů, které jste si včas z úschovny nestáhli 

250,- můj čas fotografování, pokud děti zlobí a vy nevyberete žádnou fotografii 

7. Čas zpracování fotografií:

Po fotografování Vám do 14 dnů pošlu náhledy fotografií, které slouží pouze k Vašemu výběru. Pokud byste chtěli, abych Vám fotografie vybrala, tak Vám je ráda vyberu. Tyto náhledy nezveřejňujte! Náhledy jsou pouze kvalitativně zmenšená ilustrační neupravená fota a jejich publikace by mi způsobovala špatnou reklamu.

Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez mého souhlasu jako autora daného díla dovoleno náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (např. odstraněním loga). Jsou ve vlastnictví fotografa a jsou určeny výhradně pro výběry fotek k úpravám. 

POZOR!!!

Fotografie jsou na úschovně dostupné pouze 14 dní a potom jsou automaticky smazány!!! Já náhledy nezálohuji. Pokud tedy nestihnete foto stáhnout a budete potřebovat udělat znovu náhledy fotek, budu účtovat poplatek 250,- za další práci navíc.

​Pokud nebudou během focení všichni členové rodiny spolupracovat a nepodaří se ve stanovené době (viz. jednotlivé balíčky v ceníku) nafotit dostatečný počet kvalitních snímků, nemůže být toto přičítáno na vrub fotografa a nelze žádným způsobem fotografie vymáhat stejně tak jako vymáhat náhradní (2.) focení za již zaplacenou částku.

Pokud se stane, že Vaše dítě nebude spolupracovat a Vy si nebudete chtít zakoupit žádnou fotografii, zaplatíte 250,- Kč  za mnou strávený čas fotografování.

Až si fotografie vyberete, tak Vám je do 4-6 týdnů od data Vašeho výběru předám upravené zpět. (Doba zpracování fotek se může i zkrátit nebo prodloužit, záleží na mé aktuální zaneprázdněnosti).

POZOR! Pokud si vyberete větší množství fotografií než je v nabízeném balíčku, počítejte s tím, že doba zpracování fotografií  se prodlouží.  Dle domluvy Vám třeba zpracuju polovinu a další polovinu po delší době.

Hotové fotografie Vám ukládám na soukromé internetové úložiště. Je potřeba si ale fotografie stáhnout nejdéle do 14 dní, pak jsou automaticky z webu smazány.

Vaše fotografie zálohuji cca 2 měsíce. Déle mi bohužel kapacita nedovolí.

Neupravené fotografie neposkytuji. Děkuji za pochopení. 

8. Úpravy fotografií:

Fotografie upravuji dle svého stylu, pokud se ke mě objednáte, neočekávejte tudíž výrazně jiné úpravy než můžete vidět zde na webu nebo na FB stránce. 

U rodinných, těhotenských a dětských fotografií provádím úpravy jako je ořez, vyladění barev, sytost, kontrast, jas, základní retuše pleti jako je odstranění akné, modřin, škrábanců nikoliv však změnu váhy a přebytečných faldíků. U portrétů přidávám pokročilejší retuš pleti se zjemněním vrásek, nikoliv však jejich úplné odstranění. U miminek samozřejmě upravuji novorozeneckou žloutenku, miminkovské akné atd.